Astep SB Cinquantotto

4.050,00 kr

Fri fragt
Leveringstid:

Leveringstid: 2-3 uger

  • 60 dages retur Altid 60 dages returret
  • Fri fragt Ved køb over 499,-
  • e-mærket shop Sikker e-handel
  • 4.3 på Trustpilot 4.3 af 5 på Trustpilot

Astep genindfører det italienske mesterværk, SB Cinquantotto, designet af den ikoniske duo pendel i håndblæst opalglas.

I over et halvt århundrede, har det skønne SB Cinquantotto design haft en helt særegen plads i Sarfatti familien, og nu er tiden kommet for grundlæggeren af Astep, Alessandro Sarfatti, til at dele dens skønhed med verden.

Med sin karakteristiske form, en original trådmontering og et tidløst valg af materialer, forbliver den herlige SB Cinquantotto pendel fra 1958 et sandt kunstværk til den moderne livsstil.

Mål
Lille Ø 20 x 26 cm.
Stor Ø 32 x 41 cm.

Det italienske Astep emmer af kvalitet, finesse og godt håndværk. Lamperne hos Astep er gamle klassiskere, der endnu vinder deres plads i den moderne indretning. De tidsløse lamper går aldrig af mode.

Hos Astep er der noget til enhver smag. Her kombineres godt design, funktionalitet og det klassiske på aller smukkeste vis. En lampe fra Astep vil følge dig igennem mange år.

Produkter fra samme kategori

  • Flos Romeo Moon S

    Romeo Moon S er en stilfuld lampe, der gør brug af sit materiale og teksturer til at opnå sit flotte design.Romeo Moon S er designet af Philippe Starck og fås i to størrelser. Designet af Philippe Starck i 1996 Fremstillet af glas Vælg mellem flere størrelser S1:Diameter: 34 cm.Højde: 21 cm. S2:Diameter: 50 cm.Højde: 22,5 cm.

    3.150,00 kr
    Se leveringstid
    Se produktet her
  • Flos Skygarden

    Flos Skygarden pendel i et utraditionelt og dekorativt design.Skygarden gør brug af stuk på indersiden til at skabe et flot udtryk, der vender op og ned på det, man normalt forestiller sig om lamper. Designet af Marcel Wanders i 2007 Stuk på indersiden af lampeskærmen Vælg mellem flere farver og størrelser 1:Diameter: 60 cm.Højde: 30 cm. 2:Diameter: 90...

    15.550,00 kr
    Se leveringstid
    Se produktet her
  • Flos Smithfield S

    Smithfield S lampe i stilfuldt design fra Flos.Smithfield er designet af Jasper Morrison med inspiration i Smithfield-markedet i London. Lampen har et godt, direkte lys og fås i flere farver.Smithfield er forholdsvis stor og bringer masser af karakter til indretningen. Designet af Jasper Morrison i 2009 Fremstillet af aluminium Fås i flere farver og...

    6.875,00 kr
    Se leveringstid
    Se produktet her
  • Handvärk 6-Globe Chandelier

    Globe Chandelier er ikke bange for at vise hvem den er, og skjuler således ikke sin ledning, men bruger den som et centralt designelement.Lampen er inspireret af Bauhaus, hvor der ofte blev tænkt nye tanker og eksperimenteret med former og materialer.Globe Chandelier består af seks glober af gråtonet mundblæst glas og et ophæng i sortlakeret stål....

    23.805,00 kr
    Se leveringstid
    Se produktet her
  • Le Klint 181 Comet

    Model 181 Comet fra Le Klint er designet i 2003 af Poul Christiansen. Lampen har en aflang form med lyskilden i bunden, så der opstår en smuk graduerende effekt, når den er tændt. Lille:Diameter: 20 cm.Højde: 50 cm. Stor:Diameter: 25 cm.Højde: 67 cm.

    2.995,00 kr
    Se leveringstid
    Se produktet her