Studio Loma Asta

1.000,00 kr

Fri fragt
Leveringstid:

Leveringstid: 6-8 hverdage

  • 60 dages retur Altid 60 dages returret
  • Fri fragt Ved køb over 499,-
  • e-mærket shop Sikker e-handel
  • 4.6 på Trustpilot 4.6 af 5 på Trustpilot

Den elegante Asta-ring fra Studio Loma i Aarhus er en smuk, robust sag der ikke går ubemærket hen på dine hænder.

Ringen er fremstillet af guldbelagt 925 sterling sølv med en 14 karat, 3 mikron tyk forgyldning.

Alle smykker laves i hånden i Indien af en fairtrade-produktion under ordentlige forhold.

Studio Loma er et lille dansk design studio, der holder til på frederiksbjerg i Aarhus, Danmark.
"Skabe smukke og tidsløse smykker, simple, organisk og morderne, underspillet på den fineste måde. delikate med en æstetisk sans, det er Studio Lomas sjæl"

Studio Loma smykker er håndlavet i en produktion med fairtraide etik. De sigter efter at tage bæredygtige beslutninger. Smykkerne er lavet med 40-50% genanvendeligt guld. Rå diamanter og smukke hånd-skåret naturlige ædelsten.

Hvert smykke er helt unikt.

Produkter fra samme kategori

  • Pernille Corydon Mini Coin Ring

    Mini Coin Ring fra Pernille Corydon i lækkert design. Flot og elegant fingerring, der kan bruges til enhver lejlighed.Vær opmærksom på, at alle smykker fra Pernille Corydon er lavet af sølv, og at andre farver end sølv er belagt. Derfor kan smykkerne hurtigt opnå en patina, hvis de udsættes for slid, som det eksempelvis kan forventes af fingerringe.

    300,00 kr
    Se leveringstid
    Se produktet her
  • Pernille Corydon Saga Ring

    Saga ring fra Pernille Corydon. Saga smykkerne har en banket overflade som gør hvert enkelt smykke helt unikt. Smykkerne i denne kollektion tager os tilbage til vores bedstemødres smykkeskrin og de små skatte fyldt med smukke minder.

    500,00 kr
    Se leveringstid
    Se produktet her
  • Studio Loma Annebelle

    Annabelle er den smukkeste ring, med en rå diamant i midten. Hver diamant er unik, og måler ca. 4,5-5,5 mm.Disse smukke ringe kan fås i ren sterling sølv eller guldbelagt 925 Sterling sølv i et 18 karat, 3 mikron tykt guldlag (guld vermeil). Vælg mellem den guldbelagte ring med champagnefarvet, sort eller grå sten. Sterling sølv fås kun med grå sten....

    1.800,00 kr
    Se leveringstid
    Se produktet her
  • Studio Loma Annebelle Silver

    Annebelle er den smukkeste sølv-ring, med en rå diamant i midten. Hver diamant er unik, og måler ca. 4,5-5,5 mm. Den smukke ring er fremstillet i 925 Sterling sølv. Alle smykker er håndlavet i Indien i en fairtrade-produktion.

    1.600,00 kr
    Se leveringstid
    Se produktet her

Relaterede produkter